Dálkové ovládání pro hudební zesilovače

Popis technologie


Název technologie: Dálkové ovládání pro hudební zesilovače
Motivace: Výrobci hudebních zesilovačů nedovolují zásah do konstrukce zařízení pro jakýkoliv účel. Toto řešení umožňuje výrazně rozšířit funkčnost zesilovačů, aniž by do nich uživatel musel jakkoli zasahovat (zevnitř nebo zvenku). To je rozhodující faktor. Bez potřeby zásahu do konstrukce zesilovače se výrazně rozšíří jeho funkce a sice tím, že lze na dálku měnit zvuk hudby.
Popis: Navržený dálkový ovladač je určen pro výrobce analogových hudebních zesilovačů. Jedná se o zcela nový přístup k možnostem instalace těchto zařízení. Za pomoci zařízení nainstalovaného na zesilovači a nožního pedálu, který je dálkovým ovladačem zařízení, lze měnit zvuk hudby.
Hlavní výhodou je, že na trhu není žádné podobné zařízení, které umožňuje dálkové ovládání zařízení bez narušení interiérového designu.
Základní výhody:
- není potřeba žádná změna na zesilovači
- žádné poškození zesilovače
- snadné připojení
- ovládáno Footswitch
- předdefinované zvuky
- nožní pedál
- průběžné změny polohy knoflíku (zesílení, výšky, hlasitost...)
Komerční využití: Zařízení je určeno pro výrobce hudebních nástrojů, zejména analogových hudebních zesilovačů.
Status IP ochrany: UV č. 32167 a CZ Patent č. 307875 Zařízení pro dálkové ovládání potenciometrů elektronických přístrojů, zejména analogových hudebních zesilovačů, Přihláška evropského patentu č. 19160447.9 v procesu na EPO.
Fáze vývoje technologie:

Fáze 4

Odpovídá TRL 7 a TRL 8

Přechod od prototypu ke konečné, zcela funkční podobě. V této fázi je již prototyp zcela otestován, případně je technologie certifikována a je připravena k masovému nasazení.

  • TRL 7 je fáze, kdy je již prototyp zcela funkční. Nevyžaduje již odborné a speciální zacházení a je připraven pro zacházení běžným uživatelem
  • TRL 8 představuje fázi, v níž je již vývoj technologie zcela ukončen, případně je technologie certifikována. K technologii jsou zpracovány výrobní, provozní a servisní postupy a vše je připraveno pro masovou výrobu a použití
Strategie pro hledání partnera: Licencování
Další informace: Kontinuálně jsou prováděny práce na designu výrobku. Přihláška Evropského patentu je v pokročilém procesu. Právě bylo zpracováno vypořádání druhého výměru.
Ilustrační obrázky: Žádný obrázek není vložen
Kategorie: Elektrotechnika
Vlastník technologie: Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Zpět na přehled

Instituce

Zaujala Vás technologie?

Pro více informací o technologii, prosím, kontaktujte vlastníka vyplněním a odesláním kontaktního formuláře.

(např: info@domena.cz)