Diagnostika lymské boreliózy v raném stádiu onemocnění

Popis technologie


Název technologie: Diagnostika lymské boreliózy v raném stádiu onemocnění
Motivace: Přestože patří lymská borelióza mezi nejintenzivněji studovaná, klíšťaty přenášená onemocnění, neexistuje doposud vakcína, která by spolehlivě chránila před touto infekční nemocí. Stávající testy využívají markery pozdějších stádií onemocnění, mají účinnost okolo 70% a nejsou schopny odhalit jeho raná stádia. Na lymskou boreliózu se přímo neumírá, ale pokud dojde k pozdní diagnostice, jsou spirochéty schopny usídlit se v těle např. v kloubní tekutině a celoživotně způsobovat pacientům zdravotní problémy. U pacientů s oslabenou imunitou rovněž hrozí opětovné propuknutí nemoci.
Popis: Prezentovaná technologie je založena na diagnostickém kitu pro včasnou diagnostiku pacientů nakažených lymskou boreliózou. Identifikace a otestování markerů ranného stádia onemocnění významně přispívá ke zkrácení léčby a omezení relapsů.

Hlavní výhody
• Diagnostický kit je schopný odhalit onemocnění s vyšší účinností než v současnosti běžně používané testy.
• Umožňuje diagnostikovat pacienta rychleji po infikování klíštětem, speciálně v těch případech, kdy je pacient nakažen vzácnějšími patogeny borelií.
• Tento test je schopen v konečném důsledku šetřit náklady na léčbu pacientů, jelikož včasná a přesná diagnostika umožní zkrátit léčbu a omezit relapsy a chronické stavy onemocnění.
Komerční využití: Lékařství/diagnostika, tzv. rychlé testy (lateral flow atp.)
Status IP ochrany: not applicable
Fáze vývoje technologie:

Fáze 3

Odpovídá TRL 5 a TRL 6

Validace technologie a její přenesení do reálného prostředí. Testování technologie mimo laboratoř a její úprava pro externí podmínky.

  • TRL 5 představuje stav, kdy jsou známy výsledky testů z reálného prostředí, a existuje představa, jak se vypořádat s nalezenými problémy (existují-li)
  • TRL 6 je stav, kdy již existuje zcela funkční prototyp, který je schopen plnit všechny své funkce
Strategie pro hledání partnera: Spolupráce
Další informace:
Ilustrační obrázky:
Kategorie: Farmacie Diagnostika
Vlastník technologie:
Zpět na přehled

Instituce

Zaujala Vás technologie?

Pro více informací o technologii, prosím, kontaktujte vlastníka vyplněním a odesláním kontaktního formuláře.

(např: info@domena.cz)