Typing for Life - prevence nemocničních infekcí

Popis technologie


Název technologie: Typing for Life - prevence nemocničních infekcí
Motivace: Nozokomiální nákazy, neboli nemocniční infekce, představují palčivý problém objevující se ve zdravotnických zařízeních po celém světě. Jedná se o nejčastější infekce ve zdravotnických zařízeních, které postihují až 10 % pacientů.1 Polovina z nich je navíc způsobena patogeny rezistentními na antibiotika. Tyto nákazy vznikají buď přímo v nemocnici nebo jsou tam zavlečeny zvenku přicházejícím pacientem. V každém případě pak prodlužují hospitalizaci, utrpení pacienta a mohou dokonce způsobit i smrt.
Popis: Vysoce efektivně tuto problematiku řeší projekt Typing for Life, nízkonákladová, vysokopropustná a automatizovatelná metoda typizace, která dokáže rychle odhalit případný identický klon určitého druhu bakterie vyskytující se u různých pacientů nebo i v nemocničním prostředí.

Metoda je založena na zkombinování dvou existujících rychlých technik analýzy – amplifikace polymorfní DNA a analýzy tání – které je možné provádět rychle, ekonomicky a efektivně.

Komerční využití: Metoda Typing for Life je tak ideálním řešením pro průběžný rutinní epidemiologický dohled nad infekcemi ve zdravotnických zařízeních. Pokud jsou jeho výsledky také průběžně promítány do adekvátních zásahů v režimu péče, může výrazně pomoci předcházet nejen prodloužení a komplikacím léčby, ale v extrémních případech dokonce i ztrátě života. Sledujte, předcházejte, šetřete - motto, které popisuje kompletní servis, kterého může zákazník s Typing for Life využít. Sledovat mikrobiologickou situaci, předcházet infekcím a šetřit pacienta, personál a nakonec i peníze. 
Status IP ochrany: Utajované know-how
Fáze vývoje technologie:

Fáze 4

Odpovídá TRL 7 a TRL 8

Přechod od prototypu ke konečné, zcela funkční podobě. V této fázi je již prototyp zcela otestován, případně je technologie certifikována a je připravena k masovému nasazení.

  • TRL 7 je fáze, kdy je již prototyp zcela funkční. Nevyžaduje již odborné a speciální zacházení a je připraven pro zacházení běžným uživatelem
  • TRL 8 představuje fázi, v níž je již vývoj technologie zcela ukončen, případně je technologie certifikována. K technologii jsou zpracovány výrobní, provozní a servisní postupy a vše je připraveno pro masovou výrobu a použití
Strategie pro hledání partnera: Licencování Spin-off Spolupráce
Další informace: https://www.typingforlife.cz/
Ilustrační obrázky: Žádný obrázek není vložen
Kategorie: Diagnostika
Vlastník technologie: Univerzita Palackého v Olomouci
Zpět na přehled

Instituce

Zaujala Vás technologie?

Pro více informací o technologii, prosím, kontaktujte vlastníka vyplněním a odesláním kontaktního formuláře.

(např: info@domena.cz)