ISP Cyber COP

Popis technologie


Název technologie: ISP Cyber COP
Motivace: Ochranu počítačových sítí proti hackerským útokům lze zajistit různými dostupnými produkty či službami. Pro velká datová centra či jiné instituce může být zajištění bezpečnosti těchto sítí značně finančně náročné. Motivací pro vývoj produktu ISP CyberCop bylo vytvořit levné, bezpečné, spolehlivé a snadno škálovatelné řešení umožňující detekci nejběžnějších síťových útoků.
Popis: Produkt ISP CyberCOP je sondou v síťovém provozu, která dokáže detekovat problém, rozeznat druh kybernetického útoku, zabránit takovému útoku na tuto síť a připojená zařízení a upozornit na tuto situaci.
Systém funguje tak, že analyzuje data procházející počítačovou sítí prostřednictvím zmíněné sondy. Ta předává informace o síťovém provozu s využitím protokolu IPFIX síťovým detektorům, které z poskytnutých dat odhalí základní typy síťových útoků jako např. port-scan, password cracking, DDOS, posílání spamu atd. a reportují o tomto správci sítě či uživateli. Systém je založen na platformě Apache Kafka určené pro zpracování velkých dat a umožňuje snadné a efektivní škálování systému.
Řešení je tedy velmi jednoduše přizpůsobitelné pro malé i velké firmy a provozovatele internetového připojení.
Komerční využití: Potenciálními uživateli jsou veškeré subjekty, které potřebují ochránit své počítačové sítě před síťovými útoky. Tedy např. datová centra, poskytovatelé internetové sítě či telekomunikační společnosti.
Status IP ochrany:
Fáze vývoje technologie:

Fáze 3

Odpovídá TRL 5 a TRL 6

Validace technologie a její přenesení do reálného prostředí. Testování technologie mimo laboratoř a její úprava pro externí podmínky.

  • TRL 5 představuje stav, kdy jsou známy výsledky testů z reálného prostředí, a existuje představa, jak se vypořádat s nalezenými problémy (existují-li)
  • TRL 6 je stav, kdy již existuje zcela funkční prototyp, který je schopen plnit všechny své funkce
Strategie pro hledání partnera: Licencování
Další informace:
Ilustrační obrázky: Žádný obrázek není vložen
Kategorie: Software
Vlastník technologie: Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Zpět na přehled

Instituce

Zaujala Vás technologie?

Pro více informací o technologii, prosím, kontaktujte vlastníka vyplněním a odesláním kontaktního formuláře.

(např: info@domena.cz)